وقت های تعیین شده

لمینت دندان چیست؟
لمینت : معنی لمینت یعنی پوسته . لمینت دندان به معنای پوسته ی نازکی از مواد هست که جهت تغییر شکل ، سایز و رنگ دندانها استفاده میشود . این موارد میتواند به دلخواه خود مراجع باشد یعنی سایز و رنگ و شکل دندانها را مراجعین به دلخواه و با مشورت پزشک خود میتوانند انتخاب نمایند . انجام لمینت به معنای خیلی سفید شدن دندانها نمیباشد بلکه رنگ لمینت را خود مراجع انتخاب مینماید . افراد جامعه لمینت را صرفا لمینت سرامیکی میدانند . انواع لمینت لمینت دو نوع دارد ؛ لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی . افراد جامعه لمینت کامپوزیتی را کامپوزیت مینامند و لمینت سرامیکی را لمینت . در این متن جهت فهم بیشتر افراد ما نیز این قاعده را طبق تصور افراد جامعه رعایت مینماییم . * در دندانپزشکی به کمک چهار روش میتوان زیبایی دندانها را افزایش داد: لمینت ، کامپوزیت ، ارتودنسی ، بلیچینگ * بهتر است قبل از درمان دندانپزشکی اطلاعات هر چند اندکی، کسب نماییم تا انتخاب درستی داشته باشیم . * کامپوزیت ماده ی پر کردن دندان میباشد که شامل طیف رنگی طبیعی تا بسیار سفید و درجه شفافیت متفاوت میباشد ، دندانپزشک آنرا بر روی دندانهای بیمار فرم میدهد ، لمینت پوسته نازک سرامیکی است که گاها با تراش اندک (در حد نیم میلیمتر ) توسط لابراتوار دندانپزشکی ساخته میشود و روی دندان قرار میگیرد .بلیچینگ یعنی سفید کردن دندانها بدون تغییر در شکل و ابعاد دندانها که بیشترین نتیجه با استفاده همزمان این دو روش بدست می آید . * داشتن دندانهای زیبا موجب افزایش اعتماد به نفس و پیشرفتهای اقتصادی و اجتماعی فرد در بلند مدت میگردد. * دندانهای جلو هر شخص باید از لحاظ زیبایی مورد رضایت فرد باشد در غیر این صورت مداخلات دندانپزشکی توصیه میگردد. * لمینتهای امروز نیاز به تراش کمتری دارند و گاها بدون تراش هم انجام میشوند وابسته به شرایط بیمار * جنس لمینت از سرامیک است سرامیک نسبت به کامپوزیت استحکام بالاتری دارد و دچار تغییر رنگ نمیشود. * در تعیین شکل و رنگ کامپوزیت ونیر و لمینت الگوی رنگی که شامل زردترین رنگ تا سفید ترین رنگ میباشد به مراجع داده میشود و با مشورت مراجع رنگ ایده آل متناسب با چهره بیمار انتخاب میشود. * اما با بلیچینگ رنگ دندانها فقط امکان تغییر در حد یک یا دو درجه دارند و قابل پیشبینی نمیباشد. * طبق نوشته کتابهای دندانپزشکی و مقالات میانگین عمر لمینت سرامیکی 15 سال و کامپوزیت 8 سال میباشد. * در پروسه قراردهی لمینت و کامپوزیت دندانپزشک طی مراحل کار مختلف از مواد و ابزارهای بسیاری استفاده مینماید، انجام دقیق تک تک این مراحل در کیفیت نهایی کار و طول عمر درمان موثر میباشد،و یکی از دلایل تفاوت قیمت مراکز مختلف همین امر میباشد . * قبل از انجام کامپوزیت ونیر و لمینت در مواردی لبخند دیجیتال توصیه میشود. * افرادی که قصد انجام لمینت و کامپوزیت ونیر را دارند باید بهداشت دهانی خود را به طور کامل رعایت نمایند.
تنها در موارد وجود بیماری های لثه ای که نیاز به برداشت عمیق جرم و پلاک از زیر لثه وجود دارد بیحسی تزریق میگردد که در این شرایط هم بیمار هیچ دردی در حین تزریق بیحسی و پس از آن نخواهد داشت. بروساژ دندان چیست؟ ‎پس از جرمگیری دندان از بروساژ برای صاف و صیقلی کردن سطح دندان ها  و برداشت رنگ از روی دندان استفاده میشود . در بروساژ از برس کوچکی که بر روی آنگل دندانپزشکی سوار میشود استفاده میشود و برس با حرکات چرخشی  خمیر مخصوصی که حاوی ذرات ساینده میباشد را روی دندان به حرکت درآورده و منجر به از بین بردن رنگ های سطحی دندان و سفید شدن دندان ها میگردد . در بیمارانی که فقط روی سطح دندان ها رنگ گرفته که این امر  میتواند ناشی از مصرف زیاد چای و قهوه و یا استعمال دخانیات باشد . گاها فقط استفاده از بروساژ بدون استفاده از ابزار آلات جرم گیری برای برداشت رنگ کافی میباشد . البته در این افراد اولویت در استفاده از ایرفلو میباشد ‎آیا جرم گیری دندان ها را سفید میکند ؟ سفید شدن دندان با جرم گیری ؟ ‎در واقع جرم گیری ، جرم و رنگ های خارجی روی سطح دندان را از بین میبرد و رنگ اصلی دندان تغییری نمیکند  ولی در بیمارانی که مقدار جرم و رنگ های خارجی زیاد باشد ( در بیمارانی با سابقه استفاده زیاد از چای ، قهوه و استعمال دخانیات ) جرم گیری به همراه بروساژ میتواند موجب تغییر رنگ محسوس  در دندان ها گردد . در غیر این صورت جهت تغییر رنگ دندان نیاز به انجام بلیچینگ وجود دارد . بلیچینگ موجب روشن شدن چند درجه ای رنگ دندان میگردد.
با عنوان چهره بازیگران قبل و بعد لمینیت!

پست های اخیردرباره ما

کلینیک دندانپزشکی لونا یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی در تهران واقع در خیابان فرشته میباشد.این کلینیک با کادر حرفه ای و محیط کاملا استریل و تجهیزات استاندارد در خدمت مراجعین میباشد.

ساعت کاری کلینیک


شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰ تا ۲۰

ساخته شده توسط سی فایو

EnglishIran